poniedziałek, 13 stycznia 2014

Niewidzialna

Są takie chwile w życiu, kiedy mam wrażenie, że jestem albo szczupła albo niewidzialna, choć moja waga i lustro pokazują inaczej. Są to chwile, podczas których nie wiem do końca jak mam się zachować więc z braku możliwości zapadnięcia się po ziemię, po prostu milczę.
 
Niestety obracam się w towarzystwie osób szczupłych lub z lekką nadwagą, choć ta druga grupa niepokojącą przesuwa się w stronę tej pierwszej. Nie mam więc oparcia w nikim i czuję się jak słoń wśród pięknych i zgrabnych antylop. Antylopy, jak to antylopy, lubią podczas pracy gadać i często ich gadanie schodzi na tematy diet, wagi i nadwagi.
 
- No ja nie wiem jak można się tak roztyć!- powiedziała P. o swojej koleżance, która niedawno urodziła dziecko. - Była taka szczupła, miała mały biust i płaski brzuch a teraz - cycki do pasa i wygląda jakby dalej była w ciąży, okropność!
 
Najlepsze jest jak szczupła i zgrabna antylopa narzeka do mnie (sic!) jaka jest gruba, jak zwisa jej brzuch, jakie ma wielkie łydki...
 
A po środku tego wszystkiego siedzę ja - z wielkim, zwisającym brzuchem, okrągłą jak piłka twarzą, ogromnymi udami i biustem, którym mogłabym zabić... Antylopy nadają na roztytą koleżankę a ja spokojnie popijam herbatę i milczę. Czuję się nieswojo, nie wiem jak mam się zachować. Mam je poprzeć, czy bronić tej dziewczyny? Bo z drugiej strony wiem, że koleżanki darzą mnie sympatią i po chwili rozmawiamy na inny temat śmiejąc się... Jestem niewidzialna? A może jednak jestem szczupła i świat mnie okrutnie oszukał?
 
Podczas takich sytuacji milczę, nie wiem co mam powiedzieć. Wiecie co czuję? Czujecie to samo? Też macie ochotę w takich sytuacjach zrobić to?


7 komentarzy:

 1. Prawdopodobnie według swoich koleżanek nie jesteś roztytą słonicą. I prawdopodobnie ich zdaniem masz normalną figurę, wagę i nawet twarz.

  Moja przyjaciółka zawsze mi narzeka, że jest gruba. A nie jest. Ma figurę gruszki, ładną talię, bardzo szczupłą górną część tułowia. Jest normalna. A ona jak na mnie patrzy, po tygodniu nie widzenia się to ciągle słyszę to samo: "schuuuudłaś", a ja...nieee kolejny kilogram do kolekcji zebrałam ;). Ale w sytuacji kiedy ktoś mi zarzuca chudnięcie, kiedy tak nie jest...mam zamiar zrobić to samo. KILL PEOPLE.

  Jeśli przeszkadza Ci to jak Twoje koleżanki mówią o innych kobietach, które mają więcej kilogramów niż one, po prostu powiedz, że temat ten dla Ciebie jest niezbyt komfortowy i nie chcesz w tej chwili go poruszać. I tyle.

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam gadania koleżanek nie biorę do siebie. Wiem, że szczupli mogą mieć kompleksy i uważać siebie za grube pasztety :P Czasem się dziwie i myślę - ja z ich wyglądem to bym zwojowała cały świat, ale oczywista prawda w końcu i do mnie dotarła - wszystko to, to kwestia głowy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Sytuacja taka zdarza się prawie codziennie ;p hehe
  Moja reakcja wtedy schudnij, zacznij ćwiczyć i coś ze sobą zrób. i teraz kiedy jakaś chuda chce mi się wyżalić dwa razy pomyśli zanim to zrobi. Moje bliskie koleżanki i przyjaciółki wiedzą jakich tematów nie lubię, pozatym obracam się w dość pozytywnym towarzystwie w którym raczej żadna się aż tak wyglądem publicznie nie przejmuje.

  Przedmówczynie mają oczywiście racje :) Trzeba pogadać i już ;) Być bezpośrednim, albo przemilczeć niech zobaczą że masz takie rozmowy w ... 4 literach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Praktycznie wszystkie moje koleżanki są ode mnie znacznie szczuplejsze i znacznie młodsze - ja jestem dobrze po 40-tce, one po 30-tce. Żadna jednak nigdy nie komentuje czyjejś wagi. Patrzę na nie z zachwytem i zazdrością i zastanawiam się, czy ja będę jeszcze tak kiedyś wyglądać. Nie jest tak, że nic ze sobą nie robię - próbowałam wiele różnych diet i efekty były mierne. Dopiero niedawno dotarło do mnie, że niestety mój metabolizm nie pracuje już tak dobrze jak ich. Może to był taki mój przełomowy krok, bo zaczęłam od znalezienia sobie czegoś na poprawę metabolizmu - pani w aptece poleciła mi naturalny suplement figura forever w formie herbatki. No i piję ją dwa razy dziennie, do tego wreszcie kupiłam sobie wymarzony rower i pedałuję nim wszędzie :) Po ubraniach widzę, że chyba już trochę schudłam, ale nie mam jeszcze śmiałości wejść na wagę.

  OdpowiedzUsuń
 5. 我々は、完全に病気を治すことができ、既に粒が供給されている薬剤を使用することによって、様々な健康問題の治療のための薬剤を提供します。

  Obat Epilepsi

  Obat Jantung Bocor Anak

  Obat Lipoma

  Obat Gerd

  OdpowiedzUsuń